פילטר מים - בחירת מתקן טיהור מים
 
 
חיפוש באתר:  


  מיני ברים-חם/קר
  ברים ריצפתיים
  קולרים ומשקורים
  מוצרים נוגדי אבנית
  מטהרי מים
  מערכות אוסמוזה הפוכה
  מסנני מים תוצרת ארה"ב
  ערכות מסננים להחלפה
  מסנני מים
  בטיחות ומיגון
  מוצרים משלימים
  שרות ותחזוקה
  שאלות נפוצות
  מאמרים בתחום המים
  מסננים למקררים
  מיני בר מתצוגה/יד שנייה
  מכונות קפה לבית ולמשרד
  מרככי מים Brita
  אוסמוזה לתעשייה
 

פילטר מים - בחירת מתקן טיהור מים

בחירת מטהר מים - מדריך לבחירת פילטר מים

בחברה המודרנית אנו נוטים בדרך כלל להתייחס למים כדבר מובן מאליו. כשאנו פותחים את הברז, אנו מצפים למים נקיים, בטוחים לשתייה ושימוש-מים המתאימים לכל צרכי היום יום. בשנים האחרונות הועלו ספקות בדבר איכותם ובטיחותם של המים. בעיות רבות הקשורות באיכותם של המים ניתנות היום לטיפול בעזרת מערכות ביתיות לסינון וטיהור של מי שתייה. המבחר הרב של המערכות לסינון וטיהור מי שתייה המוצעות למכירה הנו מענה למודעות הציבורית ההולכת וגדלה לאיכות מי השתייה. הצרכן הניצב מול שפע המערכות המוצעות תוהה באיזו מערכת לבחור, מהי המערכת הטובה ביותר לטיפול במי השתייה שלו, האם המערכת בטוחה לשימוש, והאם בכלל יש צורך במערכת כזאת. הכרה והתמצאות בסוגי המערכות יעזרו בבחירתה של המערכת המתאימה ביותר לפתרון הבעיה, כמו כן יועילו במגע עם אנשי המכירות ונציגי החברות השונות המציעות לנו פתרונות.


ליצירת קשר עם חברת צלול לחץ כאן
 

מטרתו של מידע זה להציג את סוגי המערכות השונות והאמצעים המקובלים לסינון וטיהור מי השתייה ומה השאלות אותן יש לשאול לפני רכישה והתקנה של מערכת לסינון וטיהור מי שתייה.
מיון המערכות לסינון וטיהור מים על פי ייעודן:
מערכות המיועדות להרחקת חלקיקים הפוגעים במראה החזותי ובצלילותם של המים
מערכות המיועדות לשיפור הטעם והריח של המים 
מערכות המיועדות להרחקת מזהמים כימיים שונים מהמים, כמו מתכות רעילות, חומרים אורגניים, חומרים מסרטנים וכו'. מיני בר
מערכות המיועדות להקטנת העומס המיקרוביאלי של המים. מערכות אלו מונעות מעבר חיידקים. לא ידוע אם מערכות אלו מונעות גם וירוסים. סוגי המערכות לטיפול במי השתייה:
מערכות המיועדות להתחבר אל מבוא המים בדירה. מערכות אלו בד"כ מחוברות בסמוך לשעון המים ומיועדות לספק מים מטופלים לכל נקודות המים בדירה.
מערכות המיועדות להתחבר לנקודת מים מסוימת בדירה. כאן ניתן להבחין בכמה סוגים של מערכות:
מערכות המחוברות אל רשת אספקת המים ומצויות באופן קבוע תחת לחץ רשת המים. מערכות אלו מחוברות בסמוך אל ברז המים בד"כ במטבח, במוצא המערכת ניתן למצוא ברז ייחודי לקבלת מים מטופלים.
למצוא בפיית ברז המים אמצעי מיתוג המאפשר קבלת מים מטוהרים או מים רגילים.
מערכות שאינן מתחברות כלל אל רשת אספקת המים כמו קנקנים וכדים למיניהם.

האמצעים הנפוצים ביותר בישראל

סנן מכני
סנן המאפשר מעבר מים אך אינו מאפשר מעבר חלקיקים מעל גודל מסוים. ניתן למצוא סננים מכנים שונים להם יכולת סינון והרחקה של חלקיקים בגדלים (קטרים) שונים. סננים מכנים אינם מקטינים את כמות האבנית שבמים. השפעתם על תכולת המתכות והתרכובות האורגניות שבמים זניחה אם בכלל. סננים אלו נוטים לצבור עליהם לכלוך רב וכתוצאה מכך להוריד את ספיקת המים ולחץ המים במוצאם לכן, יש צורך בהחלפה או בתחזוקה סדירה של הסנן. סננים מכנים ניתן להתקין בכניסת המים לדירה - בסמוך לשעון המים - או כיחידה עצמאית שברז במוצאה.

פחם פעיל
ברוב המערכות ואולי אפילו בכול המערכות המשווקות בישראל ניתן למצוא אמצעי טיפול זה. תפקידו העיקרי של אמצעי המכיל פחם פעיל לשפר את טעם וריח המים וזאת על ידי הרחקה של כלור חופשי ותרכובות אורגניות שונות. פחם פעיל מצטיין ביכולתו לספוח אליו כלור חופשי ותרכובות אורגניות שונות, יכולת הספיחה הנ"ל מאפשרת הרחקתם של חומרים אלו מהמים. פחם פעיל אינו מקטין את תכולת המינרלים שבמים, כמו כן אינו מוריד את קשיות המים ואינו מרחיק מתכות מהמים. חשוב לציין ולהדגיש כי סננים אלו אינם מיועדים להרחקת חיידקים ומהווים לעיתים בית גידול לחיידקים, במיוחד כאשר אין זרימה של מים דרכם. יצרנים מסוימים טוענים כי הוספת יוני כסף מונעת גידול חיידקים, בדיקות הראו כי אין הדבר כך ולא נמצא כל הבדל בריבוי וגידול של חיידקים בפחם פעיל שבו הוספגו יוני כסף לבין פחם פעיל ללא יוני כסף. יש צורך בהחלפה בזמנים קבועים של סננים אלו. תדירות ההחלפה תלויה בכמות המים שעברו דרך הסנן וכמות הפחם שבתוכו. מסנני מים של פחם פעיל ניתנים להתקנה בכניסת המים לדירה - בסמוך לשעון המים - או כיחידה עצמאית שברז במוצאה כמו כן, ניתן למצוא סננים אלו מותקנים על פיית ברזים ובקנקנים.

מערכות המבוססות על עיקרון אוסמוזה הפוכה
מערכות אלו מכילות בתוכן ממברנה המאפשרת מעבר מים בלבד. הממברנה מרחיקה מהמים את תכולת המינרלים באופן משמעותי. כמו כן, הממברנה יעילה בהרחקה של מתכות שונות, אך אינה יעילה בהרחקה של תרכובות אורגניות שונות. איכותה של הממברנה ולחץ המים קובעים את יעילות הסינון והטיהור של מערכות אלו. מערכות המבוססות על עיקרון זה רגישות לחיידקים או לכלור במים, יש לדאוג כי הממברנה במערכות אלו לא תיחשף לכלור או לחיידקים בהתאם לרגישותה. מערכות סינון וטיהור המבוססות על אוסמוזה הפוכה יכילו תמיד סנן מכני וסנן של פחם פעיל. מערכות המבוססות על אוסמוזה הפוכה צורכות כמויות גדולות של מים, בד"כ רק 25% מהמים המוזנים למערכת מטופלים ומשמשים לשתייה, יתר המים מורחקים מן המערכת והולכים לאיבוד.

מערכות לטיהור מיקרוביאלי
ניתן להבחין בכמה אופנים לטיפול בבעיה המיקרוביאלית:

- טיפול באמצעים מכנים - טיפול המונע מעבר חיידקים באמצעים מכניים
- טיפול בעזרת מנורת כספית המפיקה אור בעל קרינה על סגולית, הממיתה את החיידקים הנחשפים לקרינה. המים אינם נפגעים מהקרינה והקרינה אינה קיימת יותר במים לאחר יציאתם את המערכת. יש לזכור כי יעילותה של המנורה יורדת ככל שזמן השימוש בה עולה, בנוסף, היעילות יורדת כאשר עולה עכירותם של המים.

לפני רכישה של מערכת לסינון מים או מטהרי מים לשתייה מומלץ לשאול את השאלות הבאות:

האם מי השתייה באזור מגורי נבדקים ומהם תוצאות הבדיקה, האם המים ראויים ובטוחים לשתיה?
בדיקות מים מבוצעות באופן סדיר על ידי הרשויות, תוצאות בדיקה אלו יראו אם יש בעיה במים ויגדירו את הבעיה (אם בכלל קיימת בעיה). בכל מקרה אין להסתמך אך ורק על פרסומים המופיעים בעיתונות היומית וכדאי להיוועץ במומחים למים.


ליצירת קשר עם חברת צלול לחץ כאן
 

פילטר מים- זיהום מים

לכלוך, משקעים, טעם וריח ניתנים לגילוי על ידי הצרכן. לעומת זאת, זיהום המים על ידי חיידקים, המצאות של מתכות רעילות, תרכובות אורגניות מסרטנות וכו' מצריכים בדיקת מעבדה מוסמכת ומאושרת לבצוע בדיקות מים. כדאי להיזהר מבדיקות המוצעות לנו חינם בביתנו. אין ביכולתן של בדיקות אלו לגלות המצאות חיידקים או מתכות רעילות במי השתייה.

האם בעיית המים מצריכה טיפול כלל דירתי או מספיק פתרון נקודתי (ברז בודד)?

מהם אמצעי הסינון והטיהור של המערכת והאם הם פותרים את הבעיה שנמצאה במים?

האם המערכת מפרישה למים חומרים זרים?
ישנן מערכות לטיהור מים המוסיפות למים חומרים זרים. לדוגמה, פחם פעיל המוספג ביוני כסף - אותם יוני הכסף עלולים להשתחרר אל מי השתייה המטוהרים. מערכות אחרות המונעות שקיעה של אבנית מפרישות למים יוני זרחות. מערכות המפחיתות את האבנית במים יכולות לשנות את חומציות המים, המים החומציים המתקבלים הינם קורוזיביים.

האם כמות המים המתקבלת מהמערכת תענה על צרכים לשימוש יום יומי?
האם המערכת תפגע בלחץ המים ובהכרח תפגע ספיקת המים?

מערכות המספקות פתרון לכל נקודות המים שבדירה יכולות להקטין באופן משמעותי את לחץ וספיקת המים. כדאי לבדוק, לפני שמתקינים מערכת כזאת, אם המערכת תספק מים בכמות נאותה גם בזמנים בהם צריכת המים גבוהה במיוחד.

 מהי התחזוקה המומלצת לאותה מערכת ? מהי תדירות החלפתם של הסננים או האמצעים האחרים לטיפול במים ? האם ניתן להחליף אמצעים אלו לבד או נדרשת התערבות של טכנאי להחלפתם?

 האם קיים אמצעי המתריע על תקלה או הפסקה פעולתה של המערכת? האם הפסקת פעולה של המערכת עקב תקלה תפסיק את אספקת המים דרך המערכת?
רצוי לתת את הדעת למחירי העלות כגון עלות הקנייה והעלות הנלוות - מחיר התקנה של המערכת, מחיר תחזוקה חודשי, היחס בין כמות המים המטוהרים לבין כמות המים הלא מטוהרים (במערכות המבוססות על אוסמוזה הפוכה חלק גדול מהמים המיועדים לטיהור הולכים לאיבוד).

 מהו אורך החיים המוצהר של המערכת ורכיביה, מהו אורך תקופת האחריות, מה האחריות מכסה?

 האם המערכת המוצעת נבדקה על ידי מעבדה מוסמכת ? האם למערכת המוצעת יכולת מוכחת לטיפול באותה הבעיה של המים לכל אורך חייה של המערכת?
ת"י 1505 "מערכות לטיפול במי שתייה לשימוש ביתי: סינון וטיהור" דן בדרישות ושיטות בדיקה למערכות לסינון מים. מאחר ויצרנים שונים מצהירים הצהרות שונות בדבר ביצועי המערכות אותן הם מוכרים, על הצרכן לדרוש מהיצרן הוכחה כי המערכת המוצעת על ידו אכן בעלת יכולת ביצועית התואמת את הצהרותיו, כדאי לבקש מיצרן המערכת את תוצאות בדיקה המוכיחות את ביצועי המערכת כנגד הצהרותיו.

פילטר מים- סיכום

 חשוב לשים לב כי המערכת נבדקה במעבדה מוסמכת ומאושרת לבצוע הבדיקות הנ"ל, יש להעדיף מערכות של יצרנים המצויים תחת מסגרת של פקוח ובקרה מתמידים כמו תו התקן. מערכות סינון וטיהור מי שתייה שקיבלו היתר לסמן את מוצריהם בתו תקן המעיד על כך, שהמערכת מתאימה לדרישות התקן ויצורה נמצא בפיקוח מכון התקנים.
מסנן  מים או פילטר מים קונים אצל צלול טכנולוגיות. החברה המובילה בתחום סינון מים ואבנית - מיני בר ביתי.

מאמר נוסף באתר צלול על קניית מיניבר

קרא על רטיבות - בדיקת מים בקירות באתר בתים ואנרגיה
 
© כל הזכויות שמורות ל"פרפקט מרקטינג" - מפעילת אתר "צלול- מיני בר" אוסמוזה הפוכה | מי אנחנו | צור קשר | מפת האתר | מטהרי מים | הוספה למועדפים | קולר מים | פילטר מים | אבנית | מסנן מים | מיני בר אולימפיק | בית | מיני בר רצפתי אנג'ל | אוסמוזה הפוכה | מיני בר ומערכות אוסמוזה הפוכה | אבניX
 
חברת צלול מיני בר עוסקת בשרות ואספקה של מוצרים בתחום טיהור מים והשבחת המים למגזר הפרטי והעסקי גם יחד. השירות הניתן למגזר העסקי כולל ארגונים גדולים וקטנים כאחד. מגוון המוצרים כולל בין היתר : מיני בר למים חמים וקרים, מכונות שתייה (בר מים), פתרונות למניעת אבנית, ציוד ביתי לטיהור מים והשבחת מי הברז, מסנני מים , ממברנות, מערכות אוסמוזה הפוכה וסוגים נוספים של ציוד נלווה.הייתרון בקניית מתקן מיני בר מים לבית דרך חברת צלול הינו השירות המצויין, המחירים הזולים והאחריות המקיפה.
צלול מיני בר משווקת מיני ברים ומתקני מים בכל רחבי הארץ ועובדת עם היבואנים הגדולים ביותר והיצרניות המובילות בישראל. מתקני מיני בר - מכשיר בר מים ביתי , מסנן אבנית עם חברת צלול
מאמרים נוספים: קניית מיני בר -המלצות   טיהור מים -בר מים -שאולות ותשובות מתקן מים ביתי  פילטר אבנית

 
   
  עיצוב אתרים

© כל הזכויות שמורות ל"פרפקט מרקטינג" - מפעילת אתר צלול מיני בר ושיווק פתרונות טיהור מים
לייבסיטי - בניית אתרים